Penzion Hrad Sedloňov
Cena od: 240 Kč os./noc
Apartmá U Kožešníků
Cena od: 200 Kč os./noc
Chalupa U Kožešníků
Cena od: 164 Kč os./noc
Penzion Köhler
Cena od: 350 Kč os./noc

Deštné — Sjezdovky

V Deštném si můžete vybrat ze sedmi sjezdovek s rozdílnou délkou a náročností

Provoz vlekĂą
A - Tatrapomax
B - Doppelmayr+
C - TLV+
D - BLVx
E - Doppelmayr+
F - TLVx
G - Sedačková LD+
H - Tx
  Provoz sjezdovek
1 - Závodní+
2 - Sportovní+
3 - Turistická+
4 - Marta+
5 - Snowpark+
6 - Zákoutíx

Aktualizováno: 9 February 2016 21:01 Sportovní

K nejoblíbenějším patří v areálu Sportovní sjezdovka s převýšením 210 m a délkou 900 m. Jde o přehlednou plochu, kterou si užijí carvaři i milovníci zlatého šusu. Sjezdovka je rovnoměrně zasněžována a plochý terén umožňuje volit vlastní rychlost i způsob jízdy.
 

Turistická

Délkou 1200 metrů je nejdelší sjezdovkou v Deštném. Zároveň i nejpestřejší. Po oddychové ploše s mírnými muldami vás čeká stále se zryhlující hadovitá jízda lesním průřezem. Místy z ní do lesíka odbočují užší cesty, ale pro hustotu stromů se alternativy doporučují pouze zkušeným. Po výjezdu vás čeká mírný skokánek a víc než půlkilometrový dojezd k vleku. Sjezdovka je po celé délce večer osvětlena.

Závodní

Sjezdovka pro dynamický způsob jízdy. Je dlouhá téměř kilometr, ostřejší, muldovitější a hadovitější, zkrátka ideál pro vyježděné lyžaře a katastrofa pro ty ostatní. Používá se při světovém poháru skibobistů, které zde můžete vidět i trénovat.

Marta

Další sjezdovka potěší klidnější lyžaře i divočejší snowbordisty. Oběma nabízí víc než půlkilometrový sjezd v přehledném terénu a prknaře dole čeká nově rozšířený snowpark s klasickými překážkami (box, rail, corner, bigger, etc.). Sjezdovky jsou osvětleny do 21.hod a někteří lyžaři přijíždějí kvůli noční jízdě do Deštného až po setmění.

Tréninková

Je určena začátečníkům, dětem a buddhistům. Na okraji se mohou vyřádit sáňkaři, pekáčisti, plavci na duších a další alternativci.

Na Špičáku

Jde o lehkou 610 metrů dlouhou sjezdovku ideální pro rodinné lyžování, výuku či pro otužení po letní lyžařské přestávce. Přiléhá k ní samostatné parkoviště (zdarma), občerstvení i sociální zařízení. Naleznete ji 300 m za náměstím Deštné.

Sjezdovky Start

Sjezdovka mimo hlavní areál poskytuje plný komfort mírně pokročilým i začátečníkům. Je pravidelně zasněžovaná i upravovaná a ve večerních hodinách osvětlené. Ke sjezdovce bezprostředně přiléhá parkoviště, lyžařský servis a malý bufet s kouřícím párkem a dalším občerstvením. Sjezdovka je dlouhá 400 m. Naleznete ji asi 200 metrů za kostelem. Při příjezdu z Dobrušky zabočte před kostelem vpravo.
Live web kamera
ZpravodajstvíFotogalerie


Partneři
Českosaské Švýcarsko
Víte že…

Víte, že vstupní branou do NP České Švýcarsko je malebná obec Hřensko? Můžete se odsud vydat na proslulou Pravčickou bránu, nebo si užít projížďku na loďkách mezi soutěskami řeky Kamenice.