Penzion Hrad Sedloňov
Cena od: 240 Kč os./noc
Apartmá U Kožešníků
Cena od: 200 Kč os./noc
Chalupa U Kožešníků
Cena od: 164 Kč os./noc
Penzion Köhler
Cena od: 350 Kč os./noc

Deštné — Sjezdovky

V Deštném si můžete vybrat ze sedmi sjezdovek s rozdílnou délkou a náročností

Provoz vlekĂą
A - Tatrapomax
B - Doppelmayr+
C - TLV+
D - BLVx
E - Doppelmayr+
F - TLVx
G - Sedačková LD+
H - Tx
  Provoz sjezdovek
1 - Závodní+
2 - Sportovní+
3 - Turistická+
4 - Marta+
5 - Snowpark+
6 - Zákoutíx

Aktualizováno: 9 February 2016 21:01 Sportovní

K nejoblíbenějším patří v areálu Sportovní sjezdovka s převýšením 210 m a délkou 900 m. Jde o přehlednou plochu, kterou si užijí carvaři i milovníci zlatého šusu. Sjezdovka je rovnoměrně zasněžována a plochý terén umožňuje volit vlastní rychlost i způsob jízdy.
 

Turistická

Délkou 1200 metrů je nejdelší sjezdovkou v Deštném. Zároveň i nejpestřejší. Po oddychové ploše s mírnými muldami vás čeká stále se zryhlující hadovitá jízda lesním průřezem. Místy z ní do lesíka odbočují užší cesty, ale pro hustotu stromů se alternativy doporučují pouze zkušeným. Po výjezdu vás čeká mírný skokánek a víc než půlkilometrový dojezd k vleku. Sjezdovka je po celé délce večer osvětlena.

Závodní

Sjezdovka pro dynamický způsob jízdy. Je dlouhá téměř kilometr, ostřejší, muldovitější a hadovitější, zkrátka ideál pro vyježděné lyžaře a katastrofa pro ty ostatní. Používá se při světovém poháru skibobistů, které zde můžete vidět i trénovat.

Marta

Další sjezdovka potěší klidnější lyžaře i divočejší snowbordisty. Oběma nabízí víc než půlkilometrový sjezd v přehledném terénu a prknaře dole čeká nově rozšířený snowpark s klasickými překážkami (box, rail, corner, bigger, etc.). Sjezdovky jsou osvětleny do 21.hod a někteří lyžaři přijíždějí kvůli noční jízdě do Deštného až po setmění.

Tréninková

Je určena začátečníkům, dětem a buddhistům. Na okraji se mohou vyřádit sáňkaři, pekáčisti, plavci na duších a další alternativci.

Na Špičáku

Jde o lehkou 610 metrů dlouhou sjezdovku ideální pro rodinné lyžování, výuku či pro otužení po letní lyžařské přestávce. Přiléhá k ní samostatné parkoviště (zdarma), občerstvení i sociální zařízení. Naleznete ji 300 m za náměstím Deštné.

Sjezdovky Start

Sjezdovka mimo hlavní areál poskytuje plný komfort mírně pokročilým i začátečníkům. Je pravidelně zasněžovaná i upravovaná a ve večerních hodinách osvětlené. Ke sjezdovce bezprostředně přiléhá parkoviště, lyžařský servis a malý bufet s kouřícím párkem a dalším občerstvením. Sjezdovka je dlouhá 400 m. Naleznete ji asi 200 metrů za kostelem. Při příjezdu z Dobrušky zabočte před kostelem vpravo.
Live web kamera
ZpravodajstvíFotogalerie


Partneři
Českosaské Švýcarsko
Víte že…

Víte, kde se natáčela Princezna na hrášku, Zlatovláska i pohádka O zatoulané princezně? Bylo to na zámku Červená Lhota v jižních Čechách.